Főoldal
Újdonságok
Polgármesteri díj 2026
2026. június 19-én került sor Rimaszombat város legeredményesebb tanulóinak elismerésére, a Polgármesteri díjak átadására.
Mács Arina Sára, iskolánk kilencedikes tanulója is ebben a megtiszteltetésben részesült.
Arina sokoldalú tehetség, aki a tanuláshoz, munkához való hozzáállásával nemcsak tanárai, de diáktársai elismerését is kivívta. Szorgalmas, megbízható tanuló. Fáradságot nem ismerve, kitartóan készül a tanulmányi-és szavalóversenyekre. Tanulmányi eredményei alapiskolás évei alatt folyamatosan kitűnőek voltak, ezért rendszeresen igazgatói dicséretben részesült.
Kiváló országos eredmény 🥈
Május 14-én került sor a Dobré slovo-Jó szó szlovák nyelvű szavalóverseny országos döntőjére a komaromi Selye János Gimnáziumban. Iskolánkat három tanuló képviselte - Madarász Márk(6.A),Szőke Bence (7.A) es Suchajda Noémi (8.A). Tanulóinknak köszönjük a felkészülésbe fektetett munkájukat.
Szőke Bencének külön gratulálunk az elért országos 2.helyezéshez.👏
Elsősegélynyújtás az alsó tagozaton
Az OŽaZ keretén belül az alsó tagozatos tanulók egy érdekes és tanulságos egészségvédelmi előadáson vettek részt, amelyet a rozsnyói egészségügyi középiskola diákjai és tanárai biztosítottak. A gyerekek megismerkedhettek a különböző sérülések szakszerű ellátásával, valamint hasznos tanácsokat kaptak arról, hogyan segíthetnek vészhelyzetben, és miként menthetnek életet a gyors és helyes beavatkozással. Az előadás élményszerű formában bővítette a tanulók ismereteit az egészségvédelem és az elsősegélynyújtás területén.
Szép eredmények a RoboSum és RoboCross versenyeken
Június 8-án tanulóink eredményesen szerepeltek a füleki RoboSum versenyen, ahol összesen 27 alap- és középiskolás csapat mérte össze tudását. Kulha Benjamin és Šilling Ádám a 15., míg Molnár Tamás és Ádám Péter párosa a 20. helyen végzett.
A RoboCross versenyszámban 11 csapat indult. Tanulóink ebben a kategóriában is becsülettel helytálltak.
🍃 Látogatóban a Murányi-fennsíkon 🍃
Iskolánk 2.a, 3.a és 3.b osztályos tanulói június 11-én, a szép időjárásban bízva, a Murányi- fennsík felé vették az útjukat. Az időjárás végül is kegyes volt hozzánk, gyönyörű kirándulóidőnk lett.Első úti célunk a „Sysľovisko” park volt. A gyerekek nagy örömére rengeteg apró ürge bújt elő aznap finomságokra várva. Szinte hemzsegett tőlük a mező! A gyerekek nem bírtak betelni velük. Nagy volt az öröm, amikor egy-két bátor kis jószág a tenyerükből evett! Sőt, némelyik még a gyerkőcök ruhájára is felmászott!Amikor elfogyott az utolsó répakarika is, az “Obrovisko” park felé vettük az utunkat. Itt a gyerekekkel bebarangoltuk a kisállatkertet. Megetettünk és megsimogattunk minden állatkát, megcsodáltuk a fából készült óriásokat, bebújtunk az összes kis házikóba, végül a játszótér mellett megebédeltünk, majd jöhetett a játék!Útban az autóbusz felé azért még meg kellett állni valami kis emléket
Élet- és egészségvédelem az alsó tagozaton
Az OŽaZ (Az élet- és egészségvédelem) keretén belül az alsó tagozatos tanulók pénteken kisétáltak a városkertbe. A program célja a gyermekek helyes közlekedésre nevelése, valamint a természet és az egészség védelmének tudatosítása volt. A tanulók hasznos és élményekben gazdag délelőttöt töltöttek a szabadban. Természetesen a szabad játék és fagyizás sem maradhatott el.
Partnerek, támogatók
Köszönjük partnereinknek az együttműködést